O nás

Začiatok existencie športovej značky je viazaný k roku 1991, kedy vzniklo výrobné družstvo FORTUNA. Fortuna sa od začiatku svojej existencie začala venovať výrobe športového oblečenia pre tímové športy.

V roku 1993 z komerčných dôvodov zmenilo družstvo svoj názov aj obchodnú značku na ATAK™ a pod touto značkou ponúka dodnes svoje výrobky. Počas svojej dnes už 23 ročnej existencie prešiel intenzívnym vývojom a to ako v kvalitatívnej, tak aj v sortimentovej oblasti. Z prvotne používanej úzkej škály materiálovej základne pre výrobu dresov a ostatného oblečenia, sme prešli k ponuke širokej škály, ktorá dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších zákazníkov. Materiály dresov plne rešpektujú špecifické požiadavky jednotlivých druhov športov. Jedná sa o požiadavky fyziologické alebo pevnostné pri zabezpečení rozmerovej a farebnej stálosti. Rovnako je to s materiálmi pre ostatné oblečenie, ktoré sú aplikované v súlade so svetovým vývojom a s cieľom zabezpečiť čo najlepší komfort pre športovca.

ATAK™ ponúka vysokú kvalitu svojich výrobkov za ceny korešpondujúce s kúpnou silou nášho trhu. Marže, ktoré dosahujeme pri jeho predaji nám síce nevytvárajú mimoriadny efekt, ale vytvárajú priestor pre zoznámenie sa s našou značkou na trhu u nás, ale aj v zahraničí. Od začiatku našej existencie sme vďaka našej kvalite, flexibilite a prijateľnej cenovej úrovni, obliekli nespočetné množstvo tímov vo futbale, hádzanej, volejbale, basketbale, hokeji a ďalších športoch, doma i v zahraničí.

Za zmienku stoja ligové celky Slovenskej futbalovej ligy (Tatran Prešov, FC Košice, Ozeta Trenčín, Dukla Banská Bystrica), takmer všetky hokejové oddiely Slovenskej hokejovej extraligy vrátane hokejovej reprezentácie Slovenska. Ďalej môžeme spomenúť Slovenskú hádzanársku reprezentáciu, špičkové oddiely hádzanárskej extraligy HIL, ako aj WHIL a mnoho ďalších oddielov v zahraničí, najmä však v Rakúsku, Švajčiarsku, Nemecku, bývalej Juhoslávii a Južnej Afrike. Od roku 2001 oblieka aj rozhodcov všetkých futbalových súťaží na Slovensku, a preto v našej ponuke je aj kompletné oblečenie pre rozhodcov vrátane promo oblečenia.

V dôsledku intenzívneho rozvoja značky v tímových športoch dochádza v závere minulého tisícročia k rozšíreniu sortimentu o oblečenie pre voľný čas a pre nové druhy športov (tenis, atletika, cyklistika a v súčasnosti aj golf a fitnes). Výrobné kapacity „ataku“ sú značné. Výroba pletenej metráže, ako aj možnosti využitia sublimačnej a sieťotlačovej kapacity sú možnosťou pre spoluprácu v období vstupu Slovenskej republiky do Európskej únie. Preto aj v súčasnosti hľadáme partnerov pre zastúpenie našej značky v zahraničí.

ATAK™ ponúka mimo základnej výroby aj výrobu textilu pre promo a športové akcie podľa priania zákazníkov, vrátane komplexného servisu. V súčasnom období výrazne venujeme pozornosť podpore predaja našich výrobkov prostredníctvom e-obchdou. Očakávame lepší servis pre zákazníka a samozrejme lepšiu propagáciu našej značky.

Slovenská športová značka ATAK™ je tu pre Vás a bude pre nás cťou, ak si oblečenie od nás obľúbite.